رنگ اکریلیک ساختمانی

نمایش 1–12 از 25 نتیجه

140,000 تومان1,300,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
40,000 تومان120,000 تومان
440,000 تومان1,100,000 تومان
180,000 تومان1,200,000 تومان


هر آنچه در مورد رنگ اکریلیک ساختمانی باید بدانید

زمانی که می‌خواهید یک ساختمان را با سلیقه خودتان رنگ کنید، قطعاً دلتان می‌خواهد که از یک ماده با کیفیت و با دوام استفاده کنید، تا نتیجه کارتان زیباتر و باکیفیت­تر به نظر برسد. پیشنهاد ما استفاده از رنگ اکریلیک است که ویژگی­هایش شما را راضی خواهد کرد. با ما همراه باشید تا با این رنگ بیشتر آشنا شوید.

خرید انواع رنگ اکریلیک ساختمانی

رنگ آکریلیک ساختمانی از رنگ‌هایی است که آن را روی سطوح اعمال می‌کنند. ویژگی این رنگ این است که بعد از اینکه آن را به روی سطوح می‌زنند، خیلی سریع خشک می‌شود. در نتیجه راحت تر می‌توانند روی آن را دوباره رنگ آمیزی کنند. این رنگ‌ها نسل جدیدی از رنگ‌های ساختمانی محسوب می‌شوند و کاربرد آنها خیلی متنوع و خیلی وسیع است و از آنها در موارد مختلفی کمک می‌گیرند.

انواع رنگ اکریلیک ساختمانی در فروشگاه بهفام کالا
انواع رنگ اکریلیک ساختمانی

 مثلاً نقاشی ساختمان یکی از کارهایی است که با این رنگ‌ها انجام می‌شود. رنگ­های آکریلیک را می‌توانید در انواع متنوع و گسترده خریداری کرده و آن را روی سطوح مختلف بزنید. زمانی که این رنگ‌ها را روی سطوح استفاده می‌کنید، متوجه خواهید شد که آسیب ناپذیر هستند. آب داخل آنها نفوذ نمی‌کند و شما می‌توانید بعداً آنها را بشویید.

انواع رنگ آکریلیک به گونه‌ای طراحی شده است که اگر از مواد آلی مضر و یکسری فرآورده‌های نفتی داخل آن استفاده نکنید، به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کند و از نظر اقتصادی هم کاملاً مقرون به صرفه خواهد بود. در نتیجه ویژگی‌های بسیار متنوعی برای انواع رنگ­های آکریلیک وجود دارد و مهم‌تر از همه اینکه انعطاف پذیری این رنگ‌ها خیلی بالا است و هرگز شما را در ویژگی‌هایی که دارد، محدود نمی‌کند. بعد از این که خشک می‌شود، دچار ترک خوردگی و پوسیدگی نخواهد شد.

قیمت انواع رنگ اکریلیک ساختمانی

این رنگ­ ها کیفیت مطلوبی دارند اما باز هم انواع مختلف رنگ ­های آکریلیک ساختمانی با یکدیگر متفاوت هستند. به خاطر همین قیمت‌ها نیز متفاوت خواهد شد. زمانی که می‌خواهید رنگ­های اکریلیک را خریداری کنید، چند عامل هستند که قیمت آن را تعیین می‌کنند، از جمله رنگ، ضد آب بودن یا نبودن و سطح کیفیت.

اگر رنگ کیفیت خیلی بالایی داشته باشد، طبیعی است که قیمت آن بالاتر باشد اما معمولاً رنگ‌ هایی که توسط برند پارس بهاران، نیپون (شرکت رنگ سازی ایران) و کاپارول، صفا اکریل، روناس تولید می‌شوند، نسبت به برندهای دیگر کیفیت بهتر و قیمت بیشتری دارند.

بهترین برند های رنگ اکریلیک ساختمانی

حتما شما هم ویژگی‌های مثبت زیادی در مورد رنگ‌های آکریلیک شنیده‌اید اما همه چیز بستگی به این دارد که شما از یک برند معتبر استفاده کنید یا خیر. به همین دلیل باید برندها را بشناسید و در مورد آنها تحقیق کنید تا بتوانید یک خرید بسیار خوب به انجام برسانید.

انواع رنگ اکریلیک ساختمانی در فروشگاه بهفام کالا
انواع رنگ اکریلیک ساختمانی

 برای این که کارتان راحت‌تر پیش برود، در این قسمت تعدادی برند خوب در مورد این نوع رنگ را به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت‌های ایرانی که در زمینه ساخت رنگ آکریلیک فعالیت دارند.

برند ها:

  • برند پارس بهاران
  • نیپون (شرکت رنگ سازی ایران)
  • کاپارول
  • صفا اکریل
  • روناس

شرکت کاپارول بهترین برند است که در ایران فعالیت می‌کند و انواع رنگ ­های آکریلیک ساختمانی را به فروش می‌رساند که می­توانید از آنها خریداری کنید.

در مورد شرکت‌های ایرانی هم کمپانی‌هایی وجود دارند که جزء بهترین شرکت‌های تولید کننده رنگ ­های آکریلیک ساختمانی هستند که نمونه‌هایی از آن، شرکت پارس بهاران، نیپون (شرکت رنگ سازی ایران) و کاپارول، صفا اکریل، روناس خواهد بود که گزینه‌های بسیار خوبی برای خرید رنگ اکریلیک محسوب می‌شوند. برندهای بالا همگی می‌توانند بهترین تولید کننده و عرضه کننده رنگ‌های آکریلیک باشند که مشتریان زیادی از آنها رضایت دارند.

ویژگی‌ های رنگ اکریلیک ساختمانی

این رنگ ساختمانی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که باعث می‌شود اکثر افراد به دنبال خرید آن باشند.

ویژگی رنگ اکریلیک ساختمانی در فروشگاه بهفام کالا
ویژگی رنگ اکریلیک ساختمانی

مواد شیمیایی که در این رنگ وجود دارد، کشسانی یا کشش بیشتری نسبت به رنگ‌های دیگر دارد و همین موضوع باعث می‌شود که این رنگ با مشکلاتی مثل تغییرات و نوسانات دما انعطاف پذیری بهتری داشته باشد و منبسط و منقبض شود. در نتیجه احتمال ترک‌خوردگی و پوسته پوسته شدن بعد از خشک شدن رنگ خیلی کمتر از حالت معمولی خواهد بود و شما از نتیجه رضایت خواهید داشت.

آکریلیک نسبت به رنگ‌های دیگر قیمت بالاتری دارد اما شما هزینه بیشتری را می‌پردازید و دوام بیشتری را در آن احساس می‌کنید بعد از این که این رنگ‌ها خشک می‌شوند، در برابر هرگونه خراشیدگی یا پوسیدگی و آسیب خارجی، کاملاً مقاومت می‌کنند. در نتیجه به این راحتی‌ها دچار مشکل نخواهند شد.

رنگ‌های آکریلیک در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارند که یک مزیت و ویژگی بسیار مهم برایشان محسوب می‌شود. به همین خاطر شما می توانید برای رنگ‌آمیزی سطوح مختلف و جاهایی که رطوبت زیاد است، مانند سرویس بهداشتی، آشپزخانه یا حمام از این ماده استفاده کنید. مهم‌تر از همه اینکه می‌توانید رنگ‌ها را بشویید و با انجام این کار، دوام رنگ افزایش پیدا می کند. در نتیجه دیگر بابت کثیف شدن رنگ‌ها نگران نیستید، زیرا قابل شستشو هستند.

ویژگی آکریلیک نسبت به رنگ‌های روغنی یا پلاستیک این است که در برابر اشعه آفتاب مقاوم است. همین باعث می‌شود که نسبت به آنها برتری پیدا کند. یعنی از اجسامی که روی آنها اکریلیک استفاده شده است، خیلی خوب در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کند که ویژگی قابل ستایشی است.

چند نکته کوتاه در مورد رنگ اکریلیک ساختمانی

رنگ اکریلیک ساختمانی بدون بو است و عامل ایجاد حساسیت و آلرژی نمی‌شود. یعنی اگر مقداری از رنگ روی پوست بریزد، مواد سمی وارد پوست نمی‌شود و مسمومیتی را ایجاد نمی‌کند. البته باید دقت کنید که این اتفاق نیفتد. زیرا در بعضی از رنگ‌های آکریلیک برای کارهای خیلی حرفه‌ای استفاده می‌شوند و ممکن است مقداری سم داخلشان وجود داشته باشد که یکی از آنها اکسید کادمیوم است.

رنگ اکریلیک و چند نکته
رنگ اکریلیک و چند نکته

 اما به هر حال این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های دیگر خطر کمتری دارند اما رعایت اصول بهداشتی و ایمنی هم الزامی است و هنگام دور انداختن رنگ‌ها هم باید خیلی دقت کرده و اصول لازم را رعایت کنید.

ویژگی دیگر اکریلیک این است که همه کاره است. یعنی شما می‌توانید از آن برای رنگ کردن یا نقاشی همه سطوح مانند فلز، چوب، دیوار و غیره استفاده کنید و از کیفیت کارتان راضی باشید.

آکریلیک جزء رنگ‌هایی است که سریع خشک می‌شود و باعث می‌شود که نقاشی ساختمانتان خیلی سریع‌تر به اتمام برسد. به خاطر همین است که خیلی از افراد آن را به رنگ‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

البته یکی از ویژگی‌هایی که شاید برای آکریلیک عیب محسوب شود، این است که بعد از خشک شدن، رنگ آن کمی حالت تیرگی پیدا می‌کند. یعنی اگر رنگ اکریلیک روی قلمو خشک شود، به راحتی نمی‌توانید آن را پاک کنید. بنابراین زمانی که می‌خواهید نقاشی ساختمان را انجام دهید، همیشه باید یک ظرف آب نزد خودتان داشته باشید تا این قلمو‌ها در رطوبت نگه دارید و مجبور نباشید که برای تمیز کردن آنها به سختی بیفتید.

نکته دیگری که در مورد این رنگ‌ها وجود دارد، این است که اگر روی لباس بریزد، به راحتی نمی‌توانید آن را پاک کنید و سریع باید لباس را زیر آب گرم بگیرید و با صابون پاک کنید. در غیر این صورت دیگر رنگ از بین نخواهد رفت.

رنگ اکریلیک چیست؟

رنگ اکریلیک رنگی است نام آشنا و حدودا نو ظهور در عرصه و صنعت رنگ آمیزی ساختمان. این رنگ ها تا کنون توانسته محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کند و جایگاه ویژه ای در بین رنگ های روغنی و پلاستیک بدست آورده است.

رنگ های اکریلیک بر پایه رزین اکریلیک ساخته شده اند. به نوعی باید گفت این رنگ ها همانند رنگ پلاستیک پایه آب هستند و حلال آن ها آب هست ولی با این تفاوت که این رنگ ها بر خلاف رنگ پلاستیک و همانند رنگ های روغنی بعد از خشک شدن به آب و شست وشو مقاوم هستند.

نکته دیگری که این رنگ ها را بسیار محبوب کرده، بدون بو بودن این رنگ ها میباشد.

مزیت رنگ های اکریلیک

از دیگر مزیت های این رنگ نسبت به رنگ های پایه حلال، زمان خشک شدن آن میباشد. رنگ های اکریلیک حدودا به 2 ساعت برای خشک شدن نیاز دارند ولی همانطور که میدانید رنگ های پایه حلال به 7 الی 9 ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارند.

یکی دیگر از خوبی های استفاده از این رنگ سازگاری آن با تمامی سطوح میباشد. رنگ های اکریلیک تقریبا بر روی تمامی سطوح قابل اجرا هستند از جمله سیمان، گچ، بتن، شیشه، فلز، چوب و ...

دسته های رنگ اکریلیک

رنگ های اکریلیک در سه دسته مات، نیمه براق و براق به بازار عرضه شده اند.

همانطور که بالاتر هم گفتیم این رنگ ها را در روی تمامی سطوح میتوانید استفاهده کنید حتی سطوحی که قبلا رنگ روغنی خورده است. البته نکاتی هم هست که برای رنگ آمیزی بهتر روی سطوح روغنی رعایت کرد.

جمع‌ بندی

با تمام توصیه‌هایی که در بالا داشتیم، متوجه شده‌اید که رنگ آکریلیک ساختمانی می‌تواند بهترین گزینه باشد که برای ساختمان استفاده می‌کنید، زیرا ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که باعث می‌شود شما در طولانی مدت رضایت کافی از آن داشته باشید.