نمایش 1–12 از 36 نتیجه


 انواع وارنیش هنری

وارنیش هنری مایعی شیمیایی شفاف میباشد که به عنوان لاک و یا یک لایه محافظت کننده روی سطح کار رنگ آمیزی شده قرار میگیرد تا از رنگ در مقابل رطوبت و گرد و غبار و عوامل بیرونی در امان بماند. وارنیش ها انواع متفاوت و گوناگونی دارند و در نوع های متفاوتی به بازار عرضه شدند که برای رنگ های بخصوص و فضا های متفاوتی در نظر گرفته شده اند. این محصول روی تمامی سطوح مثل دیوار، پلی استر، گچ،چوب، فلزو ... قرار میگیرد تا علاوه بر محافظت از آن سطوح جلا و شفافیت خاصی به سطح کار بدهد. در اصل میتوان گفت کاربرد اصلی وارنیش در صنعت نقاشی و هنر آب گریز کردن و قابل شست و شو کردن سطح میباشد و در وحله دوم براق و یا مات نمودن سطح میباشد. استفاده دیگر و تقریبا مفید وارنیش ها ترکیب با رنگ های پودری میباشد. از آنجا که وارنیش های هیچ پیگمنت رنگی ندارند و فقط رزین هستند میتوان آن ها را با پودر های رنگی ترکیب نمود و به رنگ مورد نظر دست پیدا کرد.

وارنیش پایه آب یا اکریلیک

این وارنیش ها بر پایه رزین اکریلیک تولید شدند و در ابتدا شیری رنگ هستند. این وارنیش ها دقیقا مشخصاتی شبیه به رنگ های اکریلیک هنری دارند. وارنیش های پایه آب همانند رنگ های اکریلک نیاز به مدت زمان خاصی برای خشک شدن ندارند و عموما بین 1 تا 2 ساعت به صورت کامل خشک میشوند. این محصول ابتدا شیری رنگ هست و بعد از گذشت چند دقیقه بی رنگ میشود. وارنیش های آب پایه در مدل های متفاوتی به بازار عرضه شده اند تا برای تمامی سلیقه ها پاسخ گو باشند. وارنیش های اکریلیک در مدل های براق، فوق براق، مات، نیمه مات و فوق مات به بازار عرضه شدند. نکته: اگر وارنیشی که استفاده میکنید غلیظ است و نیاز دارید که رقیق تر شود میتوانید از مقدار خیلی کمی آب جوشیده شده استفاده کنید. از وارنیش های پایه آب میتوانید بر روی رنگ های اکریلیک استفاده کنید تا سطح کار رو مقاوم و لعابی کند. وارنیش های پایه آب به هیچ وجه بعد از خشک شدن زرد نمیشوند

وارنیش روغنی یا آلکیدی

 این وارنیش ها بر پایه رزین آلکید هستند و به نوعی به آن ها وارنیش روغنی گفته میشود. این محصول مایعی است شفاف متمایل به زرد که مشخصاتی شبیه به رنگ های روغنی دارد و با اسم ها متفاوتی به بازار عرضه شده است که از چند تای آن ها نام میبریم.
  • ورنی روغنی
  • روغن جلا
  • وارنیش روغنی
  • کیلر
وارنیش های روغنی پوشش دهی و براقیت بالاتری نسبت به وارنیش ها اکریلیک یا پایه آب دارند و این برتری به نوع رزین بکار رفته در این دو محصول بر میگردد. این نوع وارنیش ها همانند رنگ های روغنی زمان زیادی میبرد که خشک شوند و باید بعد از استفاده از آن ها حداقل 4 ساعت به آن فرصت داد. ساخت رنگ های پودری با این نوع وارنیش و رزین بسیار بهتر و جالب تر از هم نوع پایه آب آن میباشد. این ورنی ها عموما در درجه براق تولید میشوند و به صورت مات و حتی نیمه مات هم تولید نمیشوند. برای رقیق کردن وارنیش های آلکیدی از تینر روغنی میتوانید استفاده کنید. نکته مهم: استفاده از این وارنیش ها ممکن است با گذر زمان سطح کاره شمارا زرد کند و تو ذوق بزند پس به میزان استفاده آن و جایی که از آن استفاده میکنید دقت کنید.    

ویدئو معرفی انواع وارنیش روغنی،وارنیش اکریلیک، اسپری وارنیش

وارنیش های فوری و نیتروسلولز

این نوع وارنیش ها در اصطلاح وارنیش های فوری هستند که بسیار سریع خشک میشوند. گاها این محصولات یک جزئی و یا دو جزئی هستند که کار با نوع دو جزئی این محصولات به مراتب سخت تر و پیچیده تر هستند. معمولا جزء دوم این محصولات خشک کن یا هاردنر این محصولات میباشد تا وارنیش زودتر خشک شود. این وارنیش ها به نوعی تحت عنوان وارنیش های اتومبیلی هم شناخته میشوند. و تقریبا میتوان گفت مقاوم ترین و بهترینه این محصولات وارنیش های اتومبیلی میباشد. البته نوعی از وارنیش ها که تحت عنوان نیم پلی استر و تمام پلی استر در بازار به فروش میرسد مخصوص چوب میباشند جزو وارنیش ها سخت حساب میشوند و عموما برای درب های چوبی که در فضای باز هستند استفاده میشود.

اسپری وارنیش یا اسپری کیلر

اسپری های کیلر و همان اسپری های وارنیش در سطح بازار در اصل از 3 دسته بالا مستثنی نیستند و در همان دسته بندی ها قرار میگیرند. تفاوت اصلی این محصولات با دسته های بالا سهولت در استفاده از این محصول میباشد. همانطور که میدانید اکثریت جامعه وقتی اسم رنگ و اسپری رنگ در کنار هم میاد بخصوص که اگر پیش از این تجربه رنگ آمیزی هم نداشته باشند بی شک اسپری رنگ رو انتخاب میکنند به خاطر راحتی استفاده از آن. و همین موضوع باعث شده که اسپری ها در سطر موارد پر فروش بازار قرار بگیرند و اسپری کیلر هم از همین قاعده پیروی میکند. ولی واقعیتی که باید قبول کرد این میباشد که خرید وارنیش مایع بسیار با صرفه تر از اسپری میباشد . مشکلی که بعضی از اسپری ها دارند زمانی که به صورت نصفه استفاده میشوند و کنار گذاشته میشوند تا در سری ها بعدی استفاده شوند لوله یا نازل آن های کیپ میشود و برای سری بعدی در اصطلاح اسپری قفل میشود که البته این هم راهکار به خصوص خورد را دارد که به صورت کوتاه به آن اشاره میکنیم ولی در بخش اسپری ها در وبسایت میتوانید به صورت کامل آن را مشاهده بفرمایید. زمانی که از اسپری کیلر خود استفاده کردید و خواستید آن را کنار بگذارید اسپری خود را برعکس کنید و بعد از یک دقیقه به صورت لحظه ای و در چند ثانیه به صورت برعکس اسپری کنید تا نازل اسپری خالی شود و اسپری قفل نکند.

انواع وارنیش برای سطوح متفاوت

وارنیش برای دیوار

همانطور که میدانید این روز ها صنعت پتینه ساختمان و اجسام بسیار نسبت به زمان قدیم خود پیشرفت داشته است. از این رو رنگ ها و پوشش هایی وارد بازار شد تحت عنوان پوشش های دکوراتیو که برای بهتر دیده شدن این پوشش ها و حفاظت و مراقبت از آن ها باید بعد از خشک شدن  کامل این محصولات بر روی آن ها وارنیش زد تا سطح آنها آبگریز و براق تر باشد.

وارنیش برای چوب

وارنیش زدن بر روی چوب یکی از مهم ترین و تاکیدی ترین کار ها هست برای حفاظت از سطح چوب در برابر رطوبت، گرد و خاک، حشرات و ... ابتدا باید سطح چوب رو به خوبی تمیز نمایید و بعد از آن به وسیله سمباده سطح رو به خوبی سمباده کنید تا لایه های قدیمی رو برداشته و سطح رو آماده اجرای لایه جدید نمایید. سپس اگر سطح چوب نواقصی داره باید آن ها را به خوبی برطرف کنید و بعد از باید سطح چوب رو به خوبی خشک کرد. بعد از خشک کردن کامل چوب میتوانید وارنیش رو بر روی آن بزنید. عموما درکارگاه های تولیدی میز و صندلی و مبل وارنیش ها را با تینر ترکیب کرده و با پمپ و پیستوله روی کار میپاشند تا به صورت یکدست روی کار پخش شود. ولی به این معنا نیست که نمیشه با قلمو و یا غلطک روی سطح اجراش کرد. و به صورت کامل میتوانید با هر ابزاری که در دست دارید وارنیش رو اجرا کنید. وارنیش رو باید به صورت لایه لایه روی سطح اجرا کنید و ترجیح بر این هست که باید حداقل 3 دست از وارنیش روی کار استفاده کنید. هر لایه باید به صورت کامل خشک شود تا لایه بعدی رو بتوانید اجرا کنید. برای بهتر شدن و یکدست تر شدن سطح  کار هم میتوانید بعد از هر دست خشک شدن وارنیش یک بار سمباده نرم رو به کل سطح بکشید تا تمام دست رو یکدست و صاف کند.

قیمت انواع وارنیش هنری

قیمت وارنیش ممکن است متنوع باشد و به عوامل متعددی مرتبط با نوع وارنیش، اندازه بسته، برند، و ... بستگی داشته باشد. همچنین، وارنیش‌ها برای مصارف مختلفی مانند چوب، فلز، پلاستیک و... تولید می‌شوند و هر یک قیمت‌گذاری مختص به خود را دارند. بهفام کالا در این زمینه به عنوان یک فروشگاه معتبر در این زمینه آماده خدمت رسانی به شماست.

نکات تکمیلی خرید وارنیش

  1. وارنیش ها رو سعی کنید با قلمو یا غلطک از یک طرف استفاده کنید به عنوان مثال دسته اول از چپ به راست و دسته دوم از بالا به پایین تا رد قلمو بجا نمونه و تمام کار به صورت یکدست کاور داده شود.
  2. بر روی ورق طلا به هیچ وجه به صورت مستقیم از کیلر و یا وارنیش استفاده نکنید.زیرا ممکن است بعد از گذشت چند روز سیاه و اکسیده شود. حتما برای کاور کردن ورق طلا از لاک الکل استفاده کنید و بعد از زدن حداقل دو دست لاک الکل روی سطح ورق طلا میتوانید از کیلر هم در لایه نهایی برای مقاومت بیشتر سطح استفاده نمیایید.
  3. سعی کنید برای زدن وارن از قلمو های نرم و نسبتا ارزان قیمت استفاده کنید زیرا ساختار وارنیش ها همانند چسب آسیب جدی به موهای قلمو وارد میکند و حتما یک قلم رو مخصوص این کار کنار بگذارید و بعد از کار با دقت با ژل های مخصوص شست و شو قلم آن را بشورید و خشک کنید تا باز هم قابل استفاده باشد.
  4. در صورت استفاده از اسپری وارنیش آن را از فاصله 20 الی 25 سانتی سطح قرار بدید و بعد شروع به پاشیدن کنید. اسپری را در یک نقطه نگه ندارید زیرا باعث شره کردن روی سطح کار میشود. حتما در فضایی که تهویه مناسب وجود دارد از اسپری کیلر استفاده کنید.
  5. انواع کیلر ها و وارنیش هنری را میتوانید از وبسایت بهفام کالا تهیه فرمایید.