معرفی بهترین رنگ های پلاستیکی

معرفی بهترین رنگ های پلاستیکی

زمانی که بحث رنگ کردن منزل یا دفتر کار میشه یکی از مواردی که خیلی مهمه و به ذهنمون میرسه برند مناسب رنگ هست که میتونه نتیجه نهایی رو بسیار تحت تاثیر خودش قرار بده. انتخاب رنگ مناسب برای ساختمان، نقشی کلیدی در ایجاد فضایی زیبا، دلنشین و ماندگار ایفا می کند. رنگ ها می توانند احساسات را برانگیزند، خلق و خو را تغییر دهند و فضای داخلی و خارجی ساختمان را دگرگون سازند.

در انتخاب رنگ برای ساختمان، عوامل مختلفی باید مورد توجه قرار گیرند. سبک معماری، موقعیت جغرافیایی، نوع مصالح، نورپردازی و سلیقه شخصی از جمله این عوامل هستند. در این مقاله، به بررسی بهترین رنگ پلاستیکی برای ساختمان می پردازیم و راهکارهایی برای انتخاب رنگ مناسب با توجه به عوامل مختلف ارائه می دهیم.

معرفی بهترین رنگ پلاستیک ساختمان

رنگ آمیزی امری لذت بخش هست از این رو که کمک بسزایی به نو سازی یک محیط می‌کند و در روحیه ما انسان ها بسیار تاثیر گذار میباشد. این امر همان‌قدر که لذت بخش هست در صورت اجبار اگر قرار باشه هر سال این اتفاق بیافتد ممکن است شمارو خسته کند و به دردسر بیفتید.

پس بهتر است از رنگ هایی استفاده کنید که ماندگاری خوبی داشته باشند و حداقل تا 3 سال نیاز به رنگ آمیزی مجدد نباشد. و از طرفی هم یه بحثی که تو رنگ آمیزی بسیار مهم هست پوشش دهی رنگ هست که شما میتوانید محیط مد نظرتون رو با دو دست رنگ به صورت عالی و کامل رنگ آمیزی کنید و گاهی با بعضی رنگ ها مجبور هستید تا پنج دست هم رنگ آمیزی کنید و همانطور که میدانید رنگ آمیزی سقف اگر قرار باشه به پنج دست برسه تقریبا میشه گفت شما یه آسیب زیاد و بزرگی به کتف و شانه ها و گرنتان وارد شده.

زیرا رنگ آمیزی سقف به خودیه خود حتی با وجود ابزار کمک کننده سخت هست به خصوص که اگر مجبور به رنگ آمیزی بیش از 3 دست بشید واقعا کار خسته کننده ای میشه براتون.

البته سعی می‌کنیم در این مقاله تکنیک های خیلی از نقاشان رو هم بهتون بگیم تا اگر خودتون تصمیم به رنگ آمیزی محیط منزل یا کارتون گرفتید بتوانید همانند یک نقاش حرفه ای این کار رو به پایان برسانید.
رنگ های پلاستیک همانطور که قبلا هم خدمتتون گفتیم از رزین ونیل استات ساخته شدند و مقاومت مناسبی نسبت به آب برخوردار نیستند و اگر در معرض آب باشند شسته می‌شوند و می‌روند.

انواع رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • تمام پلاستیک
 • نیم پلاستیک

تفاوت رنگ های پلاستیک

رنگ های تمام پلاستیک از ترکیب رزینی قوی تری برخوردار هستند و نسبت به نیم پلاستیک ها مقاومت بهتری به آب و شست وشو دارند البته این به این معنی نیست که میتونید کامل با آب سطح آن را بشویید و فقط در حد یک دستمال نم دار شاید جوابگو باشد، ولی پوشش دهی بسیار زیادی دارند و کار شما بسیار راحت میباشد برای رنگ آمیزی.

در امر نقاشی ساختمان در هر یک از شهر ها ایران قاعده های مخصوص به اون شهر وجود دارد به عنوان مثال در بعضی از استان های غربی کشور مثل کرمانشاه جایگاه زیادی ندارد و نقاشان ساختمانی آن شهر حتی برای دیوار ها هم از رنگ تمام پلاستیک استفاده می‌کنند بر عکس شهر هایی مثل تهران، تبریز و ….

رنگ های نیم پلاستیک ترکیبی ضعیف تر نسب به رنگ های تمام پلاستیک دارند و از همین رو قیمت بسیار مناسب تری هم دارند.ولی به هیچ عنوان مقاومت رطوبتی ندارند و با کوچیکترین آبی رنگ شسته می‌شود. خیلی از نقاشان و استاد کاران اعتقاد دارند که رنگ آمیزی سقف باید با نیم پلاستیک انجام شود زیرا به صرفه تر می‌باشد و اجرا آن راحت هست. حال در هر دو نوع رنگ پلاستیک میخوایم بهترین برند ها رو به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین رنگ های پلاستیکی

بهترین برند رنگ تمام پلاستیک

اگر بخواهیم بهترین برندهای رنگ تمام پلاستیک رو بهتون معرفی کنیم میتونیم از این نام ها نام ببریم:

 • الوان
 • سحر
 • پارس بهاران

این سه برند در زمینه رنگ های تمام پلاستیک بسیار موفق عمل کردند و تقریبا میشه گفت 99 درصد بازار رنگ تمام پلاستیک دسته این سه برند هست. ترتیب نوشتن این برندها به دلیل برتری نسبت به یکدیگر نیستند و از نظر ما کیفیت هر سه برند عالی هست.

البته میشه گفت رنگ تمام پلاستیک در حال حاضر تو پایتخت به کم مصرف ترین رنگ شناخته میشه و عموما 90 درصد نقاشان پایتخت از این نوع رنگ استفاده نمی‌کنند.

نقاشان تهران برای سقف از رنگ نیم پلاستیک استفاده می‌کنند و برای دیوار ها از رنگ اکریلیک و یا روغنی استفاده می‌کنند از همین رو در تهران این رنگ کمترین میزان فروش رو نسبت به دیگر رنگ ها دارد ولی در خیلی از شهر ها هنوز جزو پر مصرف ترین رنگ ها میباشد.

بهترین مارک رنگ نیم پلاستیک

رنگ نیم پلاستیک تقریبا جزو پر مصرف ترین رنگ های بازار میباشد که خیلی از برند ها در تولید این محصول در حال رقابت با همدیگر هستند. در حال حاضر بهترین برند های رنگ نیم پلاستیک در ایران این ها هستند:

 • پارس بهاران
 • الوان
 • گراد
 • پارس نسیم
 • نیپون
 • اطلس
 • مرمرفام

البته برند های دیگری هم هستند ولی تقریبا میشه گفت بهترین نیم پلاستیک های بازار در حال حاضر دست‌آورد این برند ها می‌باشد. تمام این شرکت هایی که در بالا بهشون اشاره کردیم رنگ های نیم پلاستیک خودشون رو تو 2 یا 3 تا درجه به بازار عرضه کردند تحت عنوان درجه یک، درجه دو، و…..

شاید براتون سوال شه که چرا این رنگ ها تا درجه 3 هم حتی تولید می‌شوند و با کیفیت پایین تری ارائه می‌شوند.
دلیل اول این هست که ما بخش هایی هم داریم که نیازی نیست حتما رنگ درجه یک زده بشه مثل داخل کد دیواری های و یا داخل انباری ها و …
دلیل دوم هم یکی از تکنیک هایی هست که نقاشان از آن استفاده می‌کنند که جلوتر به آن اشاره می‌کنیم.
در حال حاضر پر فروش ترین رنگ نیم پلاستیک در تهران پارس بهاران درجه دو یا همان کد 210 میباشد و در شهر های دیگر کشور الوان می‌باشد.

مزایا و معایب رنگ پلاستیک ساختمان

رنگ پلاستیک ساختمان به دلیل قیمت مناسب، سهولت اجرا، سرعت خشک شدن، قابلیت شستشو، تنوع رنگی، پوشش دهی بالا، بدون بو، سازگاری با محیط زیست، عایق حرارتی و عایق رطوبتی، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین انواع رنگ در صنعت ساختمان سازی است.

تنها عیب قابل توجه رنگ پلاستیک، مقاومت کم آن در برابر نور خورشید است که باعث می شود به مرور زمان رنگ خود را از دست بدهد و زرد شود. با وجود این عیب، رنگ پلاستیک به دلیل مزایای متعدد، انتخابی ایده آل برای پروژه های ساختمانی با بودجه محدود و همچنین پروژه های فوری است.

معرفی بهترین مارک رنگ پلاستیک

دلیل استفاده نقاشان از رنگ ارزان قیمت:

رنگ های پلاستیک هر چقدر هم با کیفیت باشند تا یه حدی میشه به آن ها آب اضافه کرد و رقیق کرد و بیشتر از آن پوشش دهی این رنگ هارو بسیار کم می‌کند و نتیجه مطلوبی در نهایت به دست نمیارید.

تکنیکی که نقاشان دارند این هست که به عنوان مثال دو دبه رنگ پلاستیک ارزان قیمت پلاستیک تهیه می‌کنند به همراه یک دبه با کیفیت و درجه یک و این 3 تا رو با هم ترکیب می‌کند تا به اصطلاح هم آب خوری رنگ بیشتر شود و بشه که رنگ رو رقیق تر کرد تا متراژ بیشری از سقف رو جواب‌گو باشد. این کار باعث کیفیت رنگ را هم مطلوب می‌کند و اون دو دبه هم عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند و در نهایت هزینه کار به صرفه تر می‌شود برای کارفرما.

از نکات دیگر یا همون فوت کوزه گری نقاشان میشه به ترکیب چند قطره مادر رنگ مشکی پلاستیک به دبه اصلی اشاره کرد که از نظر خیلی از نقاشان این کار باعث افزایش پوشش دهی این رنگ ها می‌شود.

و یه نکته دیگه ای که نقاشان انجام میدند صاف کردن رنگ ها میباشد، البته این امر برای رنگ های با کیفیت نیازی نیست ولی زمانی که رنگ متفرقه تهیه می‌کنید بهتره این کار را بکنید و با استفاده از یک جوراب رنگ رو صاف کنید تا اشغالی داخل آن نباشد که کار نهایی شمارو خراب کند.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات رو در کنار بهترین برند رنگ های پلاستیک براتون بنویسیم، امیدواریم که این مقاله براتون کاربرد داشته باشه و بتونید از مطالب آن به خوبی استفاده کنید. و در آخر هم باید بگیم که بهترین برند های رنگ پلاستیک رو در تمامی وزن ها میتوانید از وبسایت بهفام کالا تهیه کنید تا در سریعترین زمان و بهترین قیمت به دستتون برسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *