بهترین رنگ در دکوراسیون سال 2024

انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون فرایندی بسیار هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. خصوصاً برای خانم‌های جوانی که در گیرودار خرید جهیزیه و تدارکات منزل جدید هستند، انتخاب بهترین رنگ در دکوراسیون و داشتن منزلی شیک دغدغه‌ای است که می‌تواند چندین ماه ذهن آنها را درگیر کرده و از آن‌ها وقت بگیرد.

در این مطلب سعی کرده‌ام به شما کمک کنم تا سریع‌تر بتوانید در مورد شیک‌ترین رنگ دکوراسیون امسال (2024) به نتیجه برسید و الباقی زمان خود را صرف خرید و تهیه منزل تازه کنید. تا انتهای این مطلب با من همراه باشید تا در مورد موضوعاتی مثل انتخاب رنگ مناسب کف خانه، رنگ ملبمان، بهترین رنگ برای آشپزخانه و… باهم صحبت کنیم.

چگونه رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه را انتخاب کنیم؟

انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند در تصمیم‌گیری شما بسیار اثرگذار باشد. در اینجا یک رهنمای کوچک برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون برایتان آماده کرده‌ام:

سبک و سلیقه شما چیست؟

چگونه رنگ مناسب برای دکوراسیون خانه را انتخاب کنیم؟

در اولین گام باید سبک و سیاق خود را در طراحی دکوراسیون در نظر بگیرید. آیا عاشق دکورهای مدرن و مینیمال هستید یا ترجیح می‌دهید منزل شما ترکیبی از رنگ‌های طبیعت و چوبی باشد. سبک‌های کلاسیک و مجلل ترکیب رنگی متفاوت از سبک‌های مدرن و ساده می‌طلبد.

نور منزل شما چگونه است؟

در انتخاب ترکیب رنگ دکوراسیون، میزان نور منزل نیز بسیار مهم است. رنگ‌ها تحت تأثیر نور قرار می‌گیرند و جلوه‌های متفاوتی به شما می‌دهند. بهتر است در محیط‌های کم‌نور از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

از منزل خود چه حال و هوایی را انتظار دارید؟

انتخاب بهترین رنگ برای خانه

صورتی ملایم، آبی آسمانی، ترکیبات نود و سبز پاستلی می‌توانند رنگ‌هایی عالی برای دکوراسيون منزلی پر آرامش باشند.

از طرفی نقره‌ای، طوسی، مشکی و ترکیب این رنگ‌ها با سفید می‌تواند تداعی‌گر شیک و مدرن گرا بودن صاحب‌منزل باشد.

اینکه شیک‌ترین ترکیب رنگ برای منزل شما چیست ابتدا به حال و هوایی که از منزلتان انتظار دارید وابسته است.به شما پیشنهاد میکنیم برای انتخاب رنگ مناسب برای خانه این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

اندازه فضا و ارتفاع سقف شما چقدر است؟

انتخاب رنگ برای دکوراسیون باید با اندازه فضا و ارتفاع دیوارها هماهنگ باشد. رنگ‌های تیره معمولاً فضا را کوچک‌تر و رنگ‌های روشن فضا را بازتر و بزرگ‌تر جلوه می‌دهند. در نظر داشته باشید برای فضاهایی که ارتفاع دیوارها کم است به‌هیچ‌عنوان سراغ رنگ‌های تیره نروید.

در انتخاب رنگ پایه، چه رنگی را می‌پسندید؟

رنگ پایه تأثیر خیلی زیادی در انتخاب رنگ سایر وسایل و فضاها دارد. منظور از رنگ پایه رنگ غالب در طراحی و دکوراسیون است. رنگ دیوارها، کف، مبلمان و پرده در اتاق‌ها و پذیرایی و رنگ کابینت‌ها در آشپزخانه معمولاً تعیین‌کننده رنگ پایه است.

سعی کنید رنگ پایه را از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید و به فضا با المان‌های رنگی جذاب روح و جذابیت بدهید.

بهترین رنگ در دکوراسیون سال 2024

 قانون 60 – 30 – 10 در دکوراسیون داخلی

همان‌طور که ممکن است از قبل حدس زده باشید، این قانون در مورد درصد استفاده از هر رنگ در دکوراسیون شماست. رنگ پایه و اصلی دکوراسیون باید 60 درصد از فضا را به خود اختصاص دهد. در نتیجه رنگ دیوارها، رنگ کف و وسایل بزرگ منزل شما مانند مبلمان باید از رنگ اصلی و پایه ای که برای فضا و دکورتان در نظر دارید، پیروی کنند.

30 درصد بعدی از فضا را باید به رنگ ثانویه اختصاص دهید. پرده‌ها، صندلی‌ها، یک یا دو مورد از مبل‌ها یا یکی از دیوارها می‌توانند از رنگ دوم فضا پیروی کنند.

اما 10 درصد باقی مانده می‌تواند برای لوازم جانبی و اکسسوری‌هایی که در منزلتان استفاده می‌کنید به کار گرفته شود.

 انتخاب رنگ مناسب کف خانه

رنگ کف منزل تأثیر زیادی در ظاهر و حس و حال منزل شما دارد. درگذشته رنگ‌های گرم مانند قهوه‌ای، کرم تیره و بژ تیره رنگ‌هایی بودند که بیشتر برای کف منزل استفاده می‌شدند؛ اما در سال‌های اخیر و دکورهای مدرن رنگ‌های روشن مانند بژ روشن، طوسی روشن و سفید رنگ‌هایی هستند که در طراحی‌های جدید به چشم می‌خورند.

استفاده از رنگ‌های روشن برای کف منزل باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر و دلبازتر جلوه کند، بااین‌وجود باید سختی نگهداری و نظافت آن‌ها نیز در نظر گرفت.

همچنین استفاده از رنگ‌های روشن برای ست‌کردن سایر وسایل منزلتان دست شما را باز می‌گذارد. در نتیجه توصیه می‌کنم برای رنگ کف خانه به گزینه‌هایی مثل طوسی روشن، سفید، بژ روشن و رنگ‌های نود فکر کنید.

 ترکیب رنگ مبلمان منزل

هرچند ترندهای رنگی مبلمان دائماً در حال تغییر هستند؛ اما در اینجا من سه دسته از جدیدترین و محبوب‌ترین رنگ‌های مناسب مبلمان که با دکوراسیون‌های جدید و مدرن همخوانی دارند را به شما معرفی می‌کنم:

رنگ‌های نود و گرم

ترکیب رنگ دکوراسیون پذیرایی

باتوجه‌به اینکه سبک مینیمال در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ مبلمان در سال 2024 رنگ هایی مثل طوسی، بژ، سفید و کرمی برای مبلمان بسیار مورد توجه قرار دارند. ترکیب این دسته از رنگ ها با ترکیبات چوبی در منزلتان میتواند در کنار حس آرامش و سادگی، حس سرزندگی را نیز به شما منتقل کند.

رنگ‌های پاستلی

رنگ‌های پاستلی نیز در ساله‌ای اخیر جزو رنگ‌های پرطرف‌دار برای مبلمان بوده‌اند و انتظار می‌رود در 2024 نیز این رنگ ها جزو بهترین انتخاب ها برای مبلمان باشند. در بین رنگ های پاستلی رنگ آبی و سبز پاستلی از محبوبیت ویژه ای برخوردارند و میتوانند در کنار رنگ هایی از خانواده خودشان دکوراسیونی شیک و جوان پسند را برای شما بسازند.

رنگ‌های زنده

اما در کنار دو دسته قبلی که هر دو جزو رنگ‌های ملایم بودند، می‌توانید با انتخاب رنگ‌های زنده نیز انتخابی شیک برای مبلمان منزلتان داشته باشید. برای مثال سبز زمردی، نارنجی آجری و قرمز یاقوتی نیز جزو رنگ‌هایی هستند که در دکوراسیون منزل شما می‌توانند غوغا به پا کنند و کمک می‌کنند منزلی خوش حس و حال و پرانرژی داشته باشید.

در کنار استفاده از این رنگ‌ها، قالیچه‌های سنتی لاکی و گلدان‌های طبیعی نیز می‌تواند آرامش و زیبایی منزل شما را دوچندان کند.

ترکیب بهترین رنگ در دکوراسیون

برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ دکوراسیون می‌توانید از شیوه‌های مختلفی برای ست‌کردن استفاده کنید. در اینجا 4 مورد از ترکیباتی که مردم در سال های اخیر برای دیزاین کردن پذیرایی از آن استفاده کرده اند را برایتان آورده ام که شما نیز می توانید با توجه به سبک منزلتان از بین این ترکیبات، دیزاین پذیرایی خود را طراحی کنید.

رنگ‌های خنثی

استفاده از رنگ‌هایی مثل سفید، طوسی و بژ در پذیرایی جزو پرطرف‌دارترین ترکیبات در سال‌های اخیر بوده است. این دسته از رنگ‌ها ظاهری آرام و شیک به فضا می‌دهند و به‌راحتی با سایر رنگ‌ها و المان‌ها قابل‌ترکیب هستند.

رنگ‌های متناسب در کنار هم

رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی، دیوارها

برخی از ترکیبات رنگی از گذشته تا کنون در کنار یکدیگر استفاده شده‌اند و هماهنگی خوبی دارند. استفاده از ترکیباتی مثل آبی و نارنجی، زرد و طوسی، سبز و کرمی و… می‌تواند گزینه‌های مناسبی برای دیزاین منزل شما باشد.

رنگ‌های متضاد

اما اگر در منزلتان به دنبال انرژی، شادی و جذابیت بصری هستید می‌توانید از ترکیب رنگ‌های متضاد استفاده کنید. زرد و بنفش، قرمز و آبی و مشکی و قرمز و مشکی و سفید می‌تواند حس جسارت و انرژی زیادی به شما منتقل کند.

رنگ‌های طبیعی

اما یکی از بهترین روش‌های برای اینکه بتوانید ترکیب رنگ‌های متناسب و هماهنگ با هم را پیدا کنید الهام‌گرفتن از طبیعت است. به‌عنوان‌مثال استفاده از رنگ سبز و قهوه‌ای در کنار هم می‌تواند ظاهری آرامش‌بخش و صمیمی به منزل شما بدهد و این ترکیب همواره جزو شیک‌ترین ترکیب‌های رنگی پذیرایی بوده است.

بهترین رنگ برای آشپزخانه

اما آشپزخانه، قلب خانه شماست و برای داشتن دکوراسیونی زیبا و شیک باید اهمیت ویژه‌ای برای دیزاین آشپزخانه قائل شوید. در اینجا برخی از بهترین و شیک‌ترین رنگ‌ها برای آشپزخانه را لیست کرده‌ام:

سفید

به دنبال حس پاکیزگی و تمیزی در آشپزخانه هستید؟ سفید بهترین انتخاب است. آشپزخانه سفید جلوه‌ای بسیار زیبا در خانه شما دارد و در حال حاضر جزو ترندترین رنگ‌ها برای دیزاین آشپزخانه است.

شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل

خاکستری

خاکستری یکی از پرکاربردترین رنگ‌های خنثی است که با اکثر سبک‌های آشپزخانه سازگاری دارد و به‌راحتی با سایر رنگ‌ها هماهنگ می‌شود. همچنین این رنگ فضایی شیک و مدرن به آشپزخانه شما می‌بخشد.

بژ

ترکیب رنگ بژ با وسایل چوبی و ظروف سفید سرامیکی از جمله ترکیبات بسیار محبوب در سال‌های اخیر بوده است که در آشپزخانه‌های مدرن به چشم می‌خورد.

کلام نهایی

در این مطلب سعی کردم به شما در انتخاب شیک‌ترین رنگ دکوراسیون 2024 کمک کنم و اطلاعاتی به روز را در اختیارتان بگذارم. همانطور که احتمالا متوجه شدید رنگ‌های خنثی و رنگ های طبیعی و گرم جزو ترندترین رنگ‌ها در دکوراسیون‌های جدید هستند و در دیزاین فضاهایی مثل پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب به کار برده می‌شوند.

رنگ‌هایی مانند طوسی، بژ، کرم، سفید و مشکی جزو پرکاربردترین و محبوب ترین رنگ‌ها در سال های اخیر بوده‌اند و می‌توانند بهترین ترکیب رنگ برای منزل شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *